Новини Про академію Підрозділи Навчання Наукова діяльність Лікувальна робота Ресурси
 
Розділи
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Посилання
 
 
 
 
   

 

 

 
Навчання
 
   

Навчання в ЗМАПО

В ЗМАПО проводяться всі види післядипломної підготовки та безперервного професійного розвитку лікарів – спеціалізація, інтернатура, передатестаційне і тематичне удосконалення; клінічна ординатура, магістратура, аспірантура.

 

Комплектування циклів здійснюється за заявами обласних та міських управлінь охорони здоров’я, інших відомчих органів управління медичною службою, керівників медичних установ різних форм власності.
Лікарі, що працюють поза системою закладів МОЗ України, зараховуються на навчання за угодою на умовах позабюджетних платних послуг.
Порядок зарахування в інтернатуру регламентовано наказом МОЗ України від 19.09.1996 р. № 291 “Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації”та від 28.04.2004 р. № 220 “ Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних навчальних закладів, медичних факультетів університетів”. Після закінчення інтернатури присвоюється звання лікаря-спеціаліста з певної спеціальності і видається сертифікат встановленого зразку.

Післядипломна підготовка лікарів регламентована наказом МОЗ України від 22.07.1993р. № 166 “Про подальше удосконалення післядипломної підготовки лікарів (провізорів)”, від 17.03.1993 р. № 48 “Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності”, від 19.12.197 р. № 359 “Про подальше удосконалення атестації лікарів”, від 07.12.1998 р. № 346 “Про затвердження Переліку назв циклів спеціалізації та вдосконалення лікарів і провізорів у вищих закладах післядипломної освіти”.
Спеціалізація проводиться, якщо лікар змінює свою спеціальність на іншу при умові, що спеціаліст відпрацює за державним розподілом не менше трьох років після отримання попередньої спеціальності в інтернатурі.
Зміна спеціальностей медико-профілактичного профілю на спеціальність за профілем “лікарська справа” або “педіатрія”, а також педіатричного профілю на спеціальність за профілем “лікарська справа” можлива лише з дозволу МОЗ України.
Тематичне удосконалення передбачає підвищення кваліфікації лікарів з окремих розділів відповідної спеціальності та є обов’язковим видом підвищення кваліфікації, яке проводиться не менше одного разу в період між проходженням передатестаційних циклів та атестації на присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії (на протязі п’яти років). Після закінчення тематичного циклу видається посвідчення встановленого зразку.
Передатестаційні цикли проходять лікарі, яким потрібна атестація на присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії. На передатестаційні цикли приймаються лікарі сурово за спеціальністю отриманою в інституті або на циклах спеціалізації при умові відповідного стажу роботи.
При оформленні лікарів на цикли спеціалізації та удосконалення необхідно мати слідуючи(наступні) документи:

  1. путівку завірену підписом керівника і печаткою органу охорони здоров'я;

  2. диплом про вищу освіту, або його нотаріально завірену копію;

  3. сертифікат про закінчення інтернатури чи циклу спеціалізації;

  4. посвідчення про підвищення кваліфікації та про присвоєння
    кваліфікаційної категорії;

  5. посвідчення про відрядження;

  6. паспорт.

Порядок зарахування лікарів-курсантів.

  1. Прибувши до м. Запоріжжя, лікар може відразу посилитись в гуртожиток  за адресою, яка вказана в путівці. Підставою для цього є путівка, завірена підписом керівника та печаткою медичного закладу.

  2. Кожний лікар-курсант повинен зареєструватись в учбовому відділі академії і одержати квиток слухача. Адреса академії також вказана в путівці.

У випадку відсутності реєстрації та квитка слухача лікар не має права навчатись на циклі, та на отримання відповідних документів після закінчення циклу.

 
 
  на початок  
   
11.01.2010
 
 
Українська Русский English Arabic